Odpylanie przemysłowe (Instalacje, systemy odpylania)

Podczas różnego rodzaju czynności z dziedziny obróbki mechanicznej wielu materiałów, powstają pyły, których obecność w powietrzu oraz wdychanie stanowi zagrożenie dla zdrowia pracownika. Ponadto pyły pochodzące z obróbki, które nie zostaną odpowiednio uprzątnięte i usunięte z maszyn i elementów, mogą mieć w przyszłości negatywny wpływ na ich funkcjonowanie i doprowadzić do awarii. Właśnie z tego względu w przedsiębiorstwach i na halach produkcyjnych stosuje się systemy, których zadaniem jest odpylanie, czyli odprowadzanie zanieczyszczonego powietrza na zewnątrz oraz wtłaczanie do pomieszczenia powietrza czystego.

Rodzaje odpylaczy

Na rynku dostępne są różne rodzaje odpylaczy. Ważne więc jest to, aby dobrać ten najlepszy i najbardziej dopasowany do swoich potrzeb. Wśród odpylaczy, które są powszechnie stosowane w różnych miejscach, można wyróżnić m.in. osadnik, zwany także komorą uspokajającą, w której oddzielenie pyłu lub aerozolu następuje w wyniku różnicy gęstości oraz wpływu siły grawitacji, odpylacz cyklonowy, który działa podobnie jak osadnik, z tym że przeważającymi siłami jest tutaj siła odśrodkowa w ruchu wirowym. Oprócz tego dostępne są również elektrofiltry, odpylacze filtracyjne i odpylacze akustyczne.

Odpylanie przemysłowe - instalacje

W przypadku systemów odpylania w halach produkcyjnych stosuje się całe złożone instalacje, dzięki którym następuje błyskawiczna wymiana zanieczyszczonego, zapylonego powietrza na świeże, które pochodzi z zewnątrz. Takie rozwiązania umożliwiają utrzymanie porządku na terenie zakładu i przedsiębiorstwa, a także sprawiają, że pracownicy czują się lepiej i są spokojniejsi, ponieważ nie muszą pracować z obawą o swoje zdrowie lub życie. Co niezwykle istotne - instalacje odpylania przemysłowego projektuje się na życzenie klienta, uwzględniając wszystkie jego wymagania i potrzeby, dzięki czemu będą one idealnie dopasowane i będą w stu procentach spełniać swoje zadanie.
Sprawdź ofertę

Techniki odpylania

Jeżeli chodzi o techniki odpylania, to w zasadzie działają one bardzo podobnie. Główną różnicą jest tutaj urządzenie, które wykorzystuje się do realizacji tego zadania. Odpylania podstawowego można dokonać za pomocą odpowiednio przystosowanego do tego odkurzacza przemysłowego. Ta metoda nazywana jest przejezdnym odkurzaniem przemysłowym, ponieważ odkurzacz jest mobilny i umożliwia łatwe przenoszenie się z miejsca na miejsce. Kompletne odpylanie jest natomiast realizowane za pomocą centralnych odkurzaczy przemysłowych, które stanowią część całego systemu odpylania i charakteryzują się bardzo wysoką wydajnością.

Skorzystaj z naszej oferty instalacji odpylania przemysłowego

Jeżeli wiesz, że w Twoim przedsiębiorstwie powinien pojawić się system odpylania przemysłowego, to koniecznie przejrzyj ofertę firmy NAAR TECHNIK. To prawdziwi specjaliści, którzy od lat zajmują się projektowaniem oraz wykonywaniem wysokiej klasy instalacji odpylania przemysłowego z użyciem bardzo dobrych komponentów. Każdy wykonany przez NAAR system odpylający jest przygotowywany i zaprojektowany na indywidualne zamówienie klienta, z uwzględnieniem wszelkich jego wymagań i potrzeb dotyczących poszczególnych jego części. Zdecydowanie warto postawić na firmę z tak ogromnym zapleczem i doświadczeniem.